Marhuľa v skle 0,75L

Akcia Zľava
Neohodnotené
Značka: Rybízák
€10,90 –34 %
merunak 0,75l
€10,90 –34 % €7,20
Skladom

JEDNÝM SLOVOM PECKA!

  • Ovocné polosladké víno z marhúľ, ktoré zreli do krásy v českých a slovenských ovocných sadoch
  • Obsah alkoholu: 11,5 % obj.
  • Výdatná ovocná chuť - ako keby ste sa zahryzli do práve odtrhnutej marhule
  • Ako popíjať: vychladené, ako punč, v miešanom kokteile alebo s ním varte a pečte

Detailné informácie

Podrobný popis

O MARUŇAKU

Marhuľa vznikol pri príležitosti Medzinárodného dňa vína 2021 a vznikol tak trochu na želanie vás Rybízákov. Receptúru naň sme ladili pekne dlho a neraz sa nám pri výrobe orosilo čelo. Výsledok ale stojí za to! Našli sme tie najkrajšie a najsladšie marhule v českých a slovenských ovocných sadoch, vďaka ktorým má Marhuľa autentickú marhuľovú vôňu a výdatnú ovocnú chuť. Skrátka ako keby ste zmiešali marhule s bielym vínom. Ach!

AKO PIŤ MARHUĽOVÉ VÍNOMarhuľa pite jednoducho podľa ľubovôle. Najviac si ho vychutnáte, keď bude parádne vychladený. V chladničke mu preto dajte pár hodín. Marhuľa je skvelý ako aperitív na prípitok aj ako digestív po dobrým obedku. Skvele chutí k múčnikom a ovocným šalátom. Ak si držíte figúru, vynechajte jedlo a dajte si pohár Marhuľa. Krásne zasýti. Ak si nestrážite kalórie, ale skôr hladinku, odporúčame do pohára hodiť pár kociek ľadu alebo sódu a užiť si marhuľový vínny strek. Akonáhle klesnú teploty na neúnosnú hodnotu, Meruňáka zvarte a užite si jeho plne rozvinuté chute i vône. Vrátia sa vám spomienky na teplejšie dni. A ako ho čo najlepšie zvariť? Ohrejte ho na +-60 stupňov Celzia (až začne peniť, nesmie sa variť!) a máte dokonalý zvárač. Nepridávajte ani škoricu ani klinčeky, chuť by nepríjemne kopala.

BALENIE, SKLADOVANIE A TRVANLIVOSŤ

Marhuľové víno je naplnené v sklenenej fľaši s objemom 0,75 litra. Ako uzáver používame kvalitný korok. Marhuľ odporúčame skladovať v chlade a tme – priame slnko mu nesvedčí. Doba skladovania je 12 mesiacov od dátumu doručenia. Otvorená fľaša vydrží v chladničke aj niekoľko dní, ale po otvorení odporúčame Marhuniak vypiť ešte ten večer, aby ste sa neoklamali o všetky tie skvelé chute a vône.

Dodatočné parametre

Kategória: Ovocná vína
Hmotnosť: 0.75 kg